METİN’DE YOK, YOK!

PEŞ PEŞE MÜJDELER VERİYOR…

20 Şubat 2019

  AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Boluluları sevindirecek pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Bahçelievler Mahallesi ziyaretinde konuşan Metin, su fiyatlarında 2019 yılında Karadere İçme Suyu Projesi tamamlanır tamamlanmaz indirime gidileceğini tekrarlarken, şehir içindeki tüm yolların, cadde ve sokakların seçim sonrası hızla elden geçirileceğini, 18. madde uygulamalarında yaşanılan mağduriyetler için ise duyuruya çıkacaklarını ve mağduriyetleri gidereceklerini açıkladı. Metin ayrıca, tarihi arastada devam eden güzelleştirme çalışmaları ile önemli bir maddi yükle karşı karşıya kalan Yukarı Çarşı esnafında da büyük müjde verdi.

  Fatih Metin, seçim çalışmaları kapsamında Bahçelievler Mahallesi’nde esnaf ve vatandaş ziyaretinde bulundu. Büyük destek gördüğü ziyaretlerde Metin,  esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek projeleri üzerinden destek ve dualarını istedi.

  “LAF ÜRETEN DEĞİL İŞ ÜRETEN BİR ANLAYIŞLA HAREKET EDİYORUZ”

  Metin burada yaptığı açıklamada, birçok konuya açıklık getirdi.

  Bolu’nun bütün meselelerine hassasiyetle yaklaştıklarını dile getiren Metin “Bizler gerçekler üzerine siyaset yapan bir anlayışla hareket ediyoruz.  Laf üreten değil iş üreten bir anlayışla hareket ediyoruz.”  dedi.

  “TÜM MAHALLELERİMİZDE BİRİNCİ PARTİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

  Bahçelievler Mahallesi’nin bugüne kadar her seçimde AK Parti’yi gereken desteği verdiğini söyleyen Metin, “Sağ olsun Bahçelievler Mahallesi de Bolu’nun her mahallesi gibi AK Parti’yi bağrına basıyor. Her dönem bize destek verdi Bahçelievler Mahallesi. Allah nasip ederse Bahçelievler Mahallesi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde birinci parti olmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

  METROBÜS GÜZERGÂHINI AÇIKLADI

  Bolu halkının açıkladığı projeleri sahiplendiğini ve metrobüs ile ilgili güzel dönüşler aldığını açıklayan Metin, “Ama vatandaşımızın şöyle bir sorusu var; bu metrobüs hangi güzergahta çalışacak? Evet, metrobüs D-100 karayolunda, sanayi kavşağından üniversiteye kadar uzanan 12 buçuk kilometrelik güzergahda hizmet verecek. D-100 ün ortasına özel, korunaklı bir yol yapacağız. İstanbul’da da biliyorsunuz bu uygulama var. Bu şekilde Bolu’da hızlı ve konforlu hizmetli sağlayacağız.” dedi.

  “SU FİYATLARI UCUZLAYACAK”

  Metin, su fiyatlarına ilişkin de halkın indirim beklentisi olduğunu kaydederek, “Vatandaşımızın su fiyatlarının ucuzlaması ile ilgili talepleri var. İnşallah Karadere sularını 2019 yılında Bolu’ya getirdiğimizde su fiyatları ucuzlayacak.” ifadesini kullandı.

  “YOL PROBLEMİ ORTADAN KALKACAK”

  Şehir içi yollarla ilgili de bir takım şikayetler aldıklarını dile getiren Metin, “İnşallah göreve gelir gelmez Bolu’daki bütün yollarımızı, caddelerimizi sokaklarımızı elden geçireceğiz. Yol problemini de bu şekilde ortadan kaldıracağız.” diye konuştu.

  18. MADDE UYGULAMALARINI YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ

  Metin,  diğer önemli problemin ise 18. madde uygulamalarında yaşanılan mağduriyetler olduğunu vurgulayarak, “Onlarla ilgili de inşallah belediye başkanlığı yetkisini aldıktan sonra bir duyuru yapacağız. Diyeceğiz ki; 18. maddeden mağduriyeti olan her kim varsa bizlere müracaat etsin. Onları sıfırdan değerlendireceğiz.” dedi.

  YUKARI ÇARŞI ESNAFINA BÜYÜK MÜJDE:  YÜZDE 70’LİK BİR İNDİRİM YAPACAĞIZ

  Tarihi arastada yapılan güzelleştirme çalışmaları dolayısıyla maddi olarak zor duruma düşen Yukarı çarşı esnafına da müjdeli haber veren Metin, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde inşallah esnaflarımız kendilerine iletilen rakamın üçte birine ödeyecekler. Yani yüzde 70’lik bir indirim yapacağız. Artı geri kalan yüzde 30’luk kısımla alakalı da Turizm Bakanlığı’na hibe başvurusu yaptık. Oradan gelecek cevaba göre belki o parayı da almayacağız. Allah’ın iziyle bu şekilde esnafımızın mağduriyetini de gidermiş olacağız.” dedi.

  “SANAYİ ESNAFIMIZLA BERABER OTURUP KARARLAŞTIRACAĞIZ”

  Metin, sanayi sitesinin taşınması ve mevcut arazinin değerlendirmesi ile ilgili de “Sanayi ile ilgili site yönetimimiz ve esnaflarımızla sık sık görüşüyoruz. Yeni sanayi ve mevcut sanayimizle ilgili planlamalarımız ve çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şeffaf bir şekilde, vatandaşımızın isteği doğrultusunda bir formülü yine esnafımızla beraber oturup kararlaştıracağız. Allah’ın izniyle Bolu’nun her problemi masaya yatırılacak ve o konunun muhatapları ile kısa sürede çözülecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.