SEVGİ OTOBÜSÜ YAŞLILARIN HİZMETİNDE

YAŞLILARIN EVİNİ TEMİZLEYİP ÇAMAŞIRLARINI YIKIYORLAR

20 Şubat 2019

  Sakarya'nın Ferizli ilçe Belediyesinin "Sevgi Otobüsü" köy köy dolaşıyor. Otobüsteki görevliler yaşlıların evlerini temizliyor, bakım onarım işlerini yapıyor. Boya badana hizmeti veriliyor. İhtiyaç sahiplerinin çamaşırları da otobüsün içindeki makinede yıkanıyor. Kuaför bölümünde de yaşlı ve hastaların saç sakal bakımı yapıyor. mSosyal sorumluluk projesi kapsamında “Sevgi Otobüsü” hizmetiyle sosyal belediyecilik anlayışının en özel örneklerinden birini sergileyen Ferizli Belediyesi, bu hizmetle daha önceden bakıma muhtaç olarak belirlenen vatandaşların kapısını çalmaya devam ediyor. Her gün farklı bir mahallede hizmet veren Ferizli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince, evlerin genel temizlikleri yapılıp, ihtiyaçları karşılanıyor. Evlerin her türlü temizlik, bakım, onarım ve tadilat işlemleri gerçekleştiriliyor, kapılar, camlar siliniyor. Yine belediye tarafından ihtiyacı olan evlerin boya ve badanası yapılıyor. Hasta vatandaşların yaşadıkları ortam daha sağlıklı hale getiriliyor. Otobüsün içinde bulunan çamaşır makinasında çamaşırları yıkanan yaşlı vatandaşların kuaför salonu olan otobüste traşları yapılıyor.

  Evi temizlenen şehit annesi Hanife Yılmaz, "Devletimizden Allah razı olsun. Devletimize Allah yardım etsin. Evimize geliyorlar evimizi baştan aşağı temizliyorlar, süpürüyorlar bu hizmetleri yapanlardan Allah razı olsun" dedi.

  Sevgi otobüsünde tıraş olan yaşlı vatandaşlardan Rasim Bektaş,ayaklarına kadar gelen hizmetten memnun olduklarını dile getirerek, "Öncelikle sayın Cumhurbaşkanımıza böyle bizim gibi insanlara yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sevgi otobüsü ayağımıza kadar gelerek bizlere hizmet veriyor. İçinde berberi de var bizim tıraşımızı yapıyor. Bizim gibi yaşlı insanlara hizmet etmek gerçekten çok güzel bir şey. Bu hizmeti yapanlara teşekkür ediyorum. Geldiler benim evimi de temizlediler herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

  Gönüllerindeki sevgiyi halkla paylaştıklarını vurgulayan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği dediği gönlümüzdeki sevgiyi halkımızla paylaşıyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın evinde ziyaret edip ne ihtiyaçları varsa bu ihtiyaçlarını görüyorlar. Sosyal işlerdeki ekiplerimiz muhtarlarımızla birlikte tespit ettikleri ihtiyaç sahibi bir haneye giderek o hanedeki yaşlı vatandaşlarımızın evlerini temizliyorlar. O evin bütün temizliğini yapıyorlar, boyasını badanasını her türlü ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Yaşlı insanlarımızı otobüsün içinde bulunan kuaför salonumuzda tıraşlarını yapıyorlar. Yaşlı kadınlara hizmet veriyorlar."

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.