ÇÖKEN BİNA ÜZERİNDEN HÜKÜMETE YÜKLENDİ

KILIÇDAROĞLU: BİNALARI TESCİLLİ TABUT HALİNE GETİRDİLER

12 Şubat 2019

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kartal'da çöken bina üzerinden hükümete yüklenerek, " Bina elbette yapılır, binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın! Deprem olsa kim bilir kaç bina daha yıkılacak" dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de haftalık grup toplantısında konuştu. Partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Kartal'da 21 kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili hükümete tepki göstererek, "Bina elbette yapılır, binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın! Deprem olsa kim bilir kaç bina daha yıkılacak! 99 depreminin üstünden 21 yıl geçti. 21 yılda İstanbul’da ne yapıldı, hangi önlemler alındı? İmar affı çıkardılar… İmar affını sağlam binaya çıkar! Tescilli tabut haline getirdiler.  Bunları İstanbulluların bilmesi lazım. 25 yıldır İstanbul’u yöneteceksiniz. Ve İstanbul’da binalar deprem olmadan yıkılacak. Bir de iftira çıkardılar; Hayır, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz bütün gün oradaydı! Hiç kimse unutmasın, bunun vebali o yönetimin boynundadır"  diye konuştu.

  İstanbul Sancaktepe'de düşen askeri helikopterde şehit olan askerlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  "4 askerimiz şehit oldu helikopter kazasında. Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Bu marka helikopterle ilgili, bu üretim helikopterle ilgili şunu söylememiz lazım: Bunların yeniden gözden geçirilmesi lazım"

  Partililere de yerel yönetimlerle ilgili 12 maddeyi ezberlemeleri uyarısında bulunan Kılıçdaroğlu, "Yerel yönetimlerde ne yapacağız açıkladım 12 madde halinde. Tüm örgütümüz 12 maddeyi ezberleyecek. Ali Veli naptı değil, biz ne yapacağız? Biz hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Oy vermeyen vatandaşa da hizmet götüreceğiz. Önyargısının kırılmasını sağlayacağız.CHP’li belediyelerin olduğu illerde, ilçelerde, beldelerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek söz veriyorum.17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar, çocuklar açlıktan öldü. Bizim belediyelerimizin olduğu yerlerde insana saygı olacak. Halka hizmet nasıl olurmuş, aileye hizmet nasıl olurmuş, sadece ülkemize değil tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Çocuklar için okul servisleri ücretsiz olacak. CHP dışında diğer belediyelerde çalışanlara sesleniyorum. Size asgari ücret olarak 2020 lira veriyorlar bizim belediyelerimizde en düşük ücret 2200 lira. Bu seçimde CHP’ye oy verin 1 Nisan’da siz de 2200 lira alın.  Yapamaz diyorlar yönettiğimiz belediyelerde yapıyoruz işte. Şunu da belirteyim hiç kimse işinden edilmeyecek bunun sözünü veriyorum" şeklinde konuştu.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.