JANDARMA EKİPLERİNDEN HIRSIZLIK ÇETESİNE OPERASYON

6 ŞÜPHELİ EŞ ZAMANLI OPERASYONLA YAKALANDI

12 Ocak 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçelere bağlı köylerle yayla evlerinden hırsızlık yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. 5 şüpheli jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınırken çalınan malzemelerde ele geçirildi.

  İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Yeniçağa, Mengen ve Dörtdivan'daki köyler ile yayla evlerinden yapılan hırsızlık olaylarının ardından geniş çaplı soruşturma başlattı.Jandarma ekipleri yol güzergahları üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile bölgede bulunan iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelilerin kullandıkları araçların plakalarını tespit etti.

  Araçların kiralık olduğunun belirlenmesinin ardından şüphelilerin kimlikleri de tespit edildi. Mengen'de 32, Yeniçağa'da 4, Dörtdivan'da ise 22 ev olmak üzere toplam 58 evden hırsızlık yaptığı belirlenen şüpheliler Bolu merkez, Gerede ve Yeniçağa ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. M.A.Y, M.B, M.K, İ.A, ve R.S. ile çalıntı malzemeleri aldığı değerlendirilen M.Ö. ifadeleri alınmak üzere Mengen İlçe Jandarma Komutanlığına getirildi.

  Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda av tüfekleri, 248 adet tabanca mermisi, çalıntı olduğu değerlendirilen televizyonlar, bakır tencere ve sürahiler ve antika olduğu düşünülen bazı malzemeler ile hırsızlık yapılırken kullanılan, keser, levye, eldiven ve el fenerleri ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  2 yorum yapılmış

  • Aziz12 Ocak 2019 • 18:34

   Soyulan evlerden biride kayınpederimin evi. Maddi değeri belki büyük değil ama, manevi değeri paha biçilemez en az 100 yılık bakır kazan ve ibrikler, baba yadigarı köstekli saat ve bir kaç parça eşya. 85 yaşındaki adam baba yadigarları gitti diye üzüntüden hasta oldu. Umarım hakettikleri cezayı alırlar.
  • Aziz12 Ocak 2019 • 18:38

   Soyulan evlerden biri kayınpederin evi. Maddi belki büyük değil ama, manevi değeri paha biçilemeyecek en az 100 yıllık kazan ve ibrikler, köstekli saat. 85 yaşındaki adam baba yadigarları gitti diye üzüntüden hasta oldu.Umarım en büyük cezayı alırlar.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.