6 YAŞINDAKİ MİNİK ECRİN YARDIM BEKLİYOR

6 AYDA BİR AMELİYAT OLAN MİNİK ECRİN İÇİN 110 BİN TL GEREKİYOR

26 Aralık 2018

  Sakarya Karapürçek ilçesinde yaşayan doğuştan skolyoz hastası olan 6 yaşındaki Ecrin Selim, sağlık sorunları nedeniyle altı ayda bir ameliyat masasına yatıyor. Hidrosefali hastalığı teşhisi konulan 3 yaşındaki Ümmügülsüm isimli çocuklarını bir yıl önce kaybeden acılı aile Ecrin’i kaybetmemek için mücadele veriyor.İnşaatlarda asgari ücretle çalışan baba Yakup Selim, çocuğunun ameliyatı için gereken 110 bin TL'ye bulabilmek için yardım sever vatandaşların desteğini bekliyor.

  Eğer gerekli para bulunup aparat takılırsa minik Ecrin sürekli ameliyat olmaktan kurtulup arkadaşlarıyla sokaklarda koşup oynayabilecek.Bir yıl önce evlat acısı yaşayan baba Yakup Selim, çocuğunun sağlığına kavuşması için yardım çağrısında bulundu. Selim, "Kızımızın sağlıklı yaşam sürdürebilmesi için bu ameliyatın yapılması için hayırseverlerden devlet büyüklerinden yardımlarını bekliyoruz. Çocuğumuzun sağlıklı bir yaşam sürdürmesi bizim için çok önemli. Çünkü bir evlat acısı yaşadık. Evlat acısını Allah kimseye vermesin, Evlat acısıyla da sınamasın. Tedavi gördüğü hastanede bile SSK’nın çok büyük önemi var. Çünkü çocuğumuzu fizik tedavisini bile yaptıramıyoruz. Ben asgari ücret alan biriyim, bu ameliyatın yapılabilmesi için 110 bin TL'ye ihtiyaç var. Bunu benim karşılamam imkansız. Çocuğumuzu hastaneye her götürdüğümüzde çocuğun psikolojisi bozuluyor ve bizim de canımız yanıyor" diye konuştu.

   "Tekrar evlat acısı yaşamak istemiyoruz" diyen anne Hatice Selim, " Evlat acısını tekrar yaşamak istemiyoruz ve çocuğumuzun ameliyat olabilmesi için yardım severlerden ve devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. SSK’ nın karşılamadığı aparat takılırsa çocuğumuz 6 ayda bir ameliyat olmayacak. Ecrin’nin psikolojisi çok bozuldu ve "Anne çok korktum ve korkuyorum" diyor. Hatta hastanenin bile adını duymak istemiyor. Eğer çocuğuma kalıcı aparat takılırsa bir daha ameliyata girmeyecek" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.