İŞ STRESİNİ BÖYLE ATIYORLAR

SAKARYA’DA POZİTİF YAŞAM VE RİTİM ATÖLYESİ BAŞLADI

20 Aralık 2018

  Sakarya'nın Sapanca ilçesinde Sosyal Gelişim Merkezi’nde çalışanları Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’nde farklı eğitim programlarına katılarak stres atıyorlar.

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde çalışanlara yönelik ‘Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’ kursu başladı.

  Drama ile stres yönetimi, drama ile öfke kontrolü, nefes egzersizleri ile gevşeme, drama ile duygu çalışmaları, iletişim seminerleri ve ritim çalışmaları gibi farklı atölye çalışmalarından oluşan ‘Pozitif Yaşam ve Ritim Atölyesi’ 9 hafta boyunca eğitim verecek.

  Sosyal Gelişim Merkezi Aile Danışmanı Birimi Psikolog Miray Şahin, atölyeye gelenlerin keyifli vakit geçirdikleri belirterek, "Çalışan kesime hitap ettiğimiz için bu noktada amacımız tabi ki bir ritim aleti öğrenmek yada profesyonel anlamda müzik aleti çalabilmekten ziyade keyifli vakit geçirerek deşarj olabilmek. Gün içerisinde yaşanmış olan stresin sonunda deşarj olmak. Bu amaçla biz bu projeyi geliştirdik" dedi.

  Ritim atölyesindeki programa katılan diyetisyen Meryem Betül Kıngır'da "Burada günlük hayatın stresini atıyoruz. Müzik aletlerini tanıyoruz güzel vakit geçiriyoruz. Hem stres atıyoruz hem de ritim aletleriyle ritim duygumuzu geliştiriyoruz. Onun dışında sosyal gelişimimize de katkıda bulunuyor" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.