SAĞLIK PERSONELİ İŞARET DİLİ ÖĞRENİYOR

İŞİTME ENGELLİ VATANDAŞLARLA ARTIK DAHA RAHAT İLETİŞİM KURACAKLAR

18 Aralık 2018

  Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü, kamu hastaneleri ve sağlık tesislerinde engellilerle çalışanlar arasında etkili iletişim kurulması amacıyla işaret dili eğitimi başlattı.

  İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlık tüm sağlık tesislerinde uygulanacak eğitim kapsamında ilk olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan personele işaret dili eğitimi verilmeye başlandı. Eğitimlerin ardından işitme engelli vatandaşlar sağlık kuruluşlarına gittiklerinde çalışanlarla daha kolay diyalog kurarak sorunlarını anlatabilecekler. İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlık tüm sağlık tesislerinde uygulanacak eğitim kapsamında ilk olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 123 personele işaret dili eğitimi verilmeye başlandı.

  Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, ilk etapta 123 çalışana işaret dili eğitimi verilmeye başlandığını açıklayarak proje sayesinde engelli vatandaşlardan olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi. Öğütlü, "Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokolle iki yıllık eğitim çalışmasında personele işaret dili öğretiliyor.  İhtiyaç değerlendirmesine göre sağlık tesislerinde belirlenen personele yönelik devam eden eğitimler halk eğitim merkezlerindeki işaret dili eğitimi veren eğiticiler tarafından veriliyor. Hastanemize gelen engenlli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için bu eğitimi tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

  1 yorum yapılmış

  • Akif ÖZMEN21 Aralık 2018 • 18:31

   Harka! "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın."
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.