YERLİ ROKET VE UYDU TASARLIYORLAR

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SAVUNMA SANAYİNE KATKI İÇİN ÇALIŞIYORLAR

7 Aralık 2018

  Kendi imkanlarıyla yaklaşık 2 kilometreye çıkabilen ve uydu fırlatma özelliğine sahip roket ile model uydu tasarlayan Sakarya Üniversitesi  Savunma Teknolojileri Focount Topluluğu öğrencileri, yerli roket ve uydu üretimine katkı sağlamayı hedefliyor.

  Katıldıkları savunma sanayi yarışmalarında finale kadar çıkma başarısı gösteren roket ve uydu modellerinde kullanılan malzemelerde üniversitedeki laboratuvarda en ince detayına kadar dayanıklılık testlerinden geçiriliyor.

  Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendislik bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Sözbir, geleceğin uydu, roket ve yer istasyonu konularda uzmanlaşmış mühendisler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri uzay ve havacılık alanında yetişmiş mühendisler olarak Sakarya üniversitesini temsil etmek istediklerini söylediler.

  1 yorum yapılmış

  • Muzaffer gul8 Aralık 2018 • 18:48

   Bu tür çalışmaları desteklemek gerekiyor...öğrencilerimize başarılarinin devamini diliyorum .Teprikler sakarya üniversitesi ayrica merkez tv bu tur yayinlarun devamini istiyoruz...
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.