YILMAZ ADAYLIK SÜRECİYLE İLGİLİ NET KONUŞTU

YILMAZ: İLK GÜNLER BİRAZ BURUKLUK OLDU

5 Aralık 2018

  HABER / MUTLU YUCA

  Gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, adaylık süreciyle ilgili düşüncelerini kameralar önünde ilk kez net sözlerle seslendirdi. Başkan Yılmaz, kendisinin aday gösterilmemesini "İlk günlerde biraz burukluk oldu"  sözleriyle dile getirdi.

  Başkan Yılmaz, 15 yıllık görev süresini de "Kafamızda oluşturduğumuz Bolu resmini tamamlamaya çalıştık" sözleriyle değerlendirdi. Başkan Yılmaz, "15 yıldır bir belediye başkanlığı yapmadık. 10 yıl boyunca kafamızda oluşturduğumuz ‘Bolu resmini’ tamamlamaya çalıştık. Bu konuda da çok ciddi mesafeler aldık. Eğer, dördüncü dönemde devam etmiş olsaydık, sistemi oturtmuş olacaktık. Ancak, cumhurbaşkanımızın 3 dönem kuralı nedeniyle görevimiz sona eriyor. Yeni bir arkadaşımızla devam edeceğiz. Bu konuda bir burukluk olup olmaması konusunda herkesin bir beklentisi var. İlk gün, haberi aldığımda hafif bir burukluk oldu ama daha sonrasında çok rahatladığımı bilmenizi isterim" dedi.

  Belediye başkanı adayı gösterildiği dönemlerde çok zorluklar yaşadığına dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "3 dönemdir belediye başkanı adayı yapılırken ne zorluklarla aday olduğumu ben biliyorum. Hiç kimsenin istemediği dönemlerde, cumhurbaşkanımız bana sahip çıkarak bu görevi bana verdi ve Bolu halkı da 3 dönemdir beni belediye başkanlığı görevine getirdi. Durum böyle olunca, o sıkıntılı dönemlerde beni buraya getiren makamlar şuan farklı bir karar verdiyse, buna saygı duymak bizim görevimiz"

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.