VALİDEN ENGELLİ YAZARA ZİYARET

TEK PARMAĞI İLE KİTAP YAZAN ENGELLİ KADIN TAKDİR TOPLADI

5 Aralık 2018

  Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, tek parmağı ile yazdığı "Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar" adlı kitabı ile bir anda Türkiye gündemine oturan , yüzde 98 engelli Rukiye Türeyen’i Karapürçek ilçesinde yaşadığı evinde ziyaret etti.

  Vali Nayir'a Rukiye Türeyen'in yazdığı kitap hediye edildi. Kitabı inceleyen Vali Nayir, engelli kadınla tanışmak için kendisini ziyaret ettiğini söyledi. Rukiye ile ilgili çıkan haberlerin dikkatlerini çektiğini söyleyen Vali Nayir, "Bu tür güzel  örneklere bizlerin ihtiyacımız var. Böyle engelliyi engel olarak görmeye, engelsiz bir yaşama hevesli  olarak devam eden nice sanatçılarımız, nice sporcularımız ve nice yazarlarımız var. Bunlar geride kalan diğer engelli vatandaşlarımız ada güzel örnekler. Hayata bağlanmayı gösteren mutlu olmağı gösteren güzel örnekler. Bu başarılmış bir hikaye, devamı da gelecekmiş" diye konuştu.

   Her gün ziyaretçi akınına uğrayan Rukiye Türeyen’i ziyaret eden,  Sakarya Valisine, Akyazı Kaymakamı ve Karapürçek Kaymakam Vekili Yakup Güney ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Musa Zor’ da eşlik etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.