SEVGİ EVİNDE HALTERLE HAYATA TUTUNDU

BAŞARILI SPORCU AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

28 Kasım 2018

  Düzce'de kaldığı sevgi evinde halterle tanışan 18 yaşındaki Hasan Kesek, sporla hayata tutunarak uluslararası alanda başarılar elde etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  Hasan Kesek, kaldığı sevgi evinde halter antrenörü Yasin Aydın sayesinde halterle tanıştı. Kısa sürede tutku haline getirdiği halterde kendini geliştiren Hasan, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Okul Sporları Türkiye Halter Şampiyonası ile Türkiye Gençler ve 23 Yaş Altı Ferdi Halter Şampiyonası'nda derece elde etti.

  Kosova'da geçen yıl düzenlenen 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası erkekler 56 kiloda koparmada 70, silkmede 98, toplamda da 168 kiloyla 4. sırada yer alan Hasan Kesek, uluslararası arenada başarılı olmak için çalışıyor.

  10 yaşından bu yana sevgi evlerinde kaldığını söyleyen milli sporcu, Türkiye şampiyonu ve Avrupa 4'üncüsü oldum. Halter hayatımı değiştirdi. Sporla başarıya ulaştım. Spor bana dürüst, başarılı, ahlaklı olmayı öğretti. Halteri bırakmayacağım, başarılarımı katlamak istiyorum. Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak." diye konuştu.

  Kesek, kötü alışkanlıklardan uzak durmak için spora yöneldiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Sporla hayata tutundum. Benim gibi yurtta olan çok kişi var, her ilde var. Ben spora tutundum, onlar da tutunsun. Bu yolda devam ederlerse başarı gelir, başarı onları bulur."

  Antrenör Yasin Aydın da 28 yıldır halterle ilgilendiğini belirterek, Hasan Kesek gibi bir sporcuyla çalıştığı için gurur duyduğunu söyledi. 

  Aydın, “4-5 yıldır Hasan'la devam ediyoruz. Güzel bir serüven yaşıyoruz. Öz güveni geldi. Çalışmalarımıza devam ettik. Türkiye şampiyonalarına girmeye başladık. Tabii ondan sonra Hasan bırakmadı, devam etti. Antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Geçen sene Gençler Avrupa Şampiyonası'nda madalyayı kıl payı kaçırdık. Güzel dereceler elde ediyoruz, daha da yükselişe geçeceğiz." şeklinde konuştu.

  .

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.