ÇOCUK HAKLARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

21 Kasım 2018
ÇOCUK HAKLARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

  Düzce Çocuk Hakları Komitesi üyeleri ve ilde eğitim alan 4-6 yaş arası çocuklar bir araya gelerek gönüllerince eğlendi. Düzce Çocuk Hakları Komitesi tarafından Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Gençlik Merkezi Gönüllüleri, Çocuk Hakları Komitesi üyeleri ve İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Müdürlüğü ekipleri, Düzce Belediyesi Bando Takımı'nın şarkılarıyla birlikte çocuklarla doyasıya eğlendi.

  Düzce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Zeki Yıldırım, özel günde çocuklarla birlikte çocuk haklarına dikkat çekmek için eğlendiklerini söyledi.

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle bir araya geldiklerini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: "ilimizde Çocuk Hakları Komitesi güzel bir etkinlik düzenledi. Biz de büyükleri olarak onlara destek verdik. Bu yıl ildeki tüm kreşleri dahil ederek güzel bir etkinlik yaptık. Bu etkinlik ile vurgu yapmak ve çocuk haklarına dikkat çekmek istedik. Umarım faydası olur."

  Komite üyelerinden Melis Alptekin ise, ildeki tüm çocukları bir araya getirmek istediklerini ifade etti. Alptekin, "bugün kreş, lise seviyesi ve diğer durumu olmayan çocuklarımızı şehir merkezine getirdik. Onlara pamuk şekeri dağıttık, dilek feneri uçuracağız. Her çocuk bunları hak ediyor, hepsine yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

  Çocuklar ve komite üyeleri, etkinlik sonunda dilek feneri uçurarak ikram edilen pamuk şekerinden yedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.