TELEFONLA KONUŞMAK İÇİN MİNAREYE ÇIKIYORLAR

MİNAREYE ÇIKIP TELEFONLA KONUŞMAK İÇİN SIRAYA GİRİYORLAR

20 Kasım 2018

  Sakarya kent merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan İlmiye Köyü’nde cep telefonlarının çekmemesi nedeniyle vatandaşlar telefonla konuşabilmek için köydeki caminin minaresine çıkıyorlar.

  Akyazı ilçesi’ne bağlı İlmiye köyünde baz istasyonu olmadığı için cep telefonları çekmiyor. Köylülerin telefonla konuşabilmesi için yüksek bir noktaya çıkması gerekiyor. Bunun içinde köylüler çareyi minareye çıkmakta buldu.Yakınlarıyla telefonla konuşmak için minareye çıkmak isteyen köylüler caminin önünde kimi zaman kuyruk oluşturuyorlar.

  Köy muhtarı Recep Yılmaz ise, minareye çıkıp telefon görüşmesi yapmak isteyen vatandaşları cami avlusunda sıraya sokarak kargaşa oluşmasına engel oluyor.

  Köylülerin minareye çıkıp telefonla konuşması ilginç görüntülere sahne oluyor. İkişerli üçerli şekilde minareye çıkanlar ellerinde telefonla konuşurken kuyruktaki köylülerde sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

  Köy Muhtarı Recep Yılmaz, yetkililerden telefon sorununu gidermeleri çağrısında bulundu.

  Babasıyla görüşmek için minareye çıktığını söyleyen Bilge Nur Zeybek, “ Minareye çıkıp babamı arayacağım. Köyde telefonlarımız çekmiyor. Telefon görüşmesi yapmak için devamlı minareye çıkıp telefon görüşmemizi yapıyoruz başka türlü görüşemiyoruz” diye konuştu.

  Köy sakinlerinden Hikmet Doğru’da “Köyümüzde baz istasyonu olmadığı için telefonlarımız çekmiyor. Bizde görüşmelerimizi yapmak için cami minaresine çıkıp görüşmelerimizi buradan yapıyoruz. Telefonlarımız sadece minareden çekiyor” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.