EVRİM’İ ŞAMPİYONAYA HAZIRLIYORLAR

ÜNİVERSİTELİ GENÇ MUCİTLER EVRİM’İ GELİŞTİRİYOR

10 Kasım 2018

  Sakarya Üniversitesi öğrencileri, yürüyen aksamını alüminyum, geri kalan kısmını karbonfiberden ürettikleri, ulusal ve uluslararası yarışlarda başarı elde eden elektrikli araç 'Evrim'i geliştirerek, 2019'da İngiltere'de düzenlenecek maratonda Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor.

  Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu tarafından üretilen, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılar kazanan elektrikli araç Evrim’in son yapılan modeliyle, Temmuz 2019’da Londra'da düzenlenecek uluslararası maratonda Avrupa birinciliği hedefiyle geliştiriliyor.

  Tasarımının ve üretiminin tamamı SAİTEM üyelerince yapılan, şehir elektriğinden şarj edilen ve yürüyen aksamı alüminyumdan, geri kalan kısımları karbonfiberden üretilen elektrikli araç Evrim’in, katıldığı müsabakalarda Avrupa üçüncülüğü ve yedinciliği ile dünya dokuzunculuğu bulunuyor.

  Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi ve SAİTEM Akademik Başkanı Kemal Kalaycı, 2019 yılı Temmuz ayında Londra’da yapılacak olan yarışlara 17 kişilik bir ekiple hummalı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.