BİZİM MAHALLE PROJESİ

MAHALLE BULUŞMALARI SALIBEYLER’DE DEVAM ETTİ

10 Kasım 2018

  Bolu’da eski mahalle medeniyetlerini geliştirmek ve mahalle kültürlerini canlandırmak amacıyla Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Bizim Mahalle” projesine bu ay Salıbeyler Mahallesi ile devam edildi.

  Etkinliğe; AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalleliler katıldı.

  Programda ilk olarak minik öğrenciler tarafından bir gösteri gerçekleştirildi. Gösterinin sonunda Türk Bayrakları açan ve İstiklal Marşımızı söyleyen minikleri protokol üyeleri ve mahalle halkından büyük alkış aldı.

   “Salıbeyler Mahallesi çok önemli insanlar yetiştirmiş bir mahalle”

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bizim amacımız, çok özel bir coğrafyaya sahip olan Bolumuzu, yaşanılabilir en güzel dünya şehirlerinden birisi haline getirmek. Bu konuda 15 yıldır hep kazdık ve halen daha bazı bölgeleri kazıyoruz. Ama alt yapıyı tamamen bitirmek durumundaydık. Şu an alt yapı tamamen bitti. Bugüne kadar bu şehrin kaba alt yapısını oluşturduk ve bunu da dünyanın en gelişmiş kentleri nasılsa öyle oluşturduk. Bu konuda bütün Boluluların çok büyük desteğini gördüğümüzü hep ifade ediyorum. Biz Bolu’yu yeşille ve su ile buluşturmayı hedefliyoruz. Yeşil olarak çok büyük gelişme kat ettik bu güne kadar. Allah nasip ederse önümüzdeki dönemde de su ile şehri buluşturacağız. Salıbeyler Mahallesi’nin çok önemli ve özel insanlar yetiştirmiş bir mahalle olduğunu hepimiz biliyoruz. Mehmet Yücetürk dünyaca ünlü bir ressam bu mahalleden çıktı. Bolu’nun ilk kadın milletvekili de bu mahalleden çıktı. Bunlar hep sizin eseriniz. İşin özü sizlersiniz”

  “Başkanımıza Bolu’daki bu değişim ve dönüşüm sebebiyle çok teşekkür ediyorum”

  Son olarak konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise; “Topal Hafız’ın torunu ve Bolu’nun ilk ve tek kadın Milletvekilini çıkartan Salıbeyler’in kızı olarak burada olmaktan son derece mutlu olduğumu öncelikle söylemek istiyorum. Dünden bu güne Türkiye ile beraber Bolu’da çok gelişti ve güzelleşti. Biz mecliste daha iki gün önce kendimizi tanıtan konuşmalar yaparken söze şöyle başladık; Tabiatın Kalbi, Köroğlu diyarı ve dört mevsimin doyasıya yaşandığı Bolu Milletvekili. Hemen bize bir dikkat kesiliyorlar. Bunlar başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın sözleri. Bizler çok şanslı insanlarız ki böylesine güzel bir coğrafyada doğmuşuz. Ama şehrimizi de bu coğrafyaya uygun hale getirmek, güzelleştirmek gerekiyor. Bu konuda da Belediye Başkanımız Bolu’da çok büyük bir değişim ve dönüşümü gerçekleştirdi. Bu sebeple ben başkanımıza sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, vatandaşlara Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan pilavı ikram ederek kurumlar tarafından açılan stantları gezdi. Programda son olarak Bolu Belediyesi tarafından Salıbeyler Mahallesi’nde yapılan parkın açılışı gerçekleştirildi.

   

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.