KONTEYNIR EV SARAYLARI OLDU

KIZILAY İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE PREFABRİK EV VERDİ

7 Kasım 2018

  Düzce'de barakada kalan aileye, Türk Kızılayı prefabrik ev yardımında bulundu. Ağa Mahallesi Merkez Sokak'ta ailesiyle kendi imkanlarıyla yaptıkları barakada kalan 58 yaşındaki Ayhan Demirbüken, DüzceBelediyesi'nden yardım talep etti.

  Talebi değerlendiren belediye yetkilileri, durumu Türk Kızılayı'na bildirdi. Türk Kızılayı da aileyle irtibata geçerek kış şartları başlamadan prefabrik evi aileye teslim etti. Ayhan ve Hatice Demirbüken çifti, prefabrik evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. 
   

  Mazlumların yardımına koştuklarını söyleyen Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürü Zafer Kamber, "1868 yılından beri Türk Kızılayı ihtiyaç olan her yerde bulunuyor. Sadece afet, yangın ve depremlerde vatandaşımızın yanında değiliz. Belediyemiz aracılığıyla başvuru söz konusu oldu. Gayri insani şartlarda yaşayan bir kardeşimizin durumunu bize ilettiler. Biz de sosyal incelemeleri yaptık, konteyner tahsis talebini yönetim kurulumuzdan çıkardık. İnşallah ailemiz bu kışı, gayri insani olan o evde geçirmeyecek." diye konuştu.

  Kamber, Demirbüken ailesine ev eşyalarının tahsisi konusunda da yardımda bulunacaklarını dile getirdi.

  Ayhan Demirbüken de emeği geçenlere teşekkür ederek, "Burası benim için bir saray. Sevinçten aklıma bir şey gelmiyor, Allah razı olsun." dedi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.