144 LÜKS KONUT SAHİPLERİNİ BEKLİYOR

SAKARYA’DA YAPIMI BİTEN KONUKLAN YIL SONUNDA TESLİM EDİLECEK

6 Kasım 2018

  Sakarya'nın Erenler ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 666 dönüm alana inşa edilecek 4 bin konuttan 144’ünün inşaat çalışmaları tamamlandı. 80 metrekareyle 192 metrekare arasında değişen büyüklüklerde iki ve üç katlı olarak inşa edilen lüks konutlar yılsonunda hak sahiplerine teslim edilecek. Akıllı ev teknolojisi ile üretilen konutlar site güvenliğinden havuza kadar birçok lüksü de bünyesinde barındırıyor.

  Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bölgede çok katlı binaların yerine farklı bir konsept uyguladıklarını açıklayarak, “Çok kısa zamanda bitirdiğimiz ikinci kentsel dönüşüm konutları şu anda oturacak hale getirildi. Konutların satışı ve hak sahiplerine verme çalışmaları devam ediyor. İsminin Nehir konakları koyduğumuz sitenin içerisinde 14 konut yer almaktadır. 80 metrekareden 182 metrekareye kadar değişik ebatlarda konutlarımız var. Yeşil alanları, oturma alanları ile gerçekten çok güzide bir mekan oldu” diye konuştu.

  Konutların akıllı ev teknoloji ile donatıldığını söyleyen Başkan Öztürk şöyle konuştu:

  “Konutlarımız çok özellikli konutlardır ve konutlarımızın hepsinde güvenlik sistemi vardı. Konutlar akıllı konutlar ve teknoloji ile donatılmış olarak yapılmış olup vatandaşlarımıza hazır hale getirilmiştir. Belediye olarak Türkiye bir ilki gerçekleştirerek kendi imkânlarımızla kentsel dönüşüm konutlarını inşa ettik.Birinci etap konutlar vatandaşlara teslim edildi ve içinde oturmaktadırlar.İkinci konutlarımız hazır hale getirilerek vatandaşlara teslim işlemleri sürdürülüyor.Üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci etap konutlarımız içinde projeleri hazırdır. Üçüncü etap konutları için 1500 konutluk proje çalışmalarına başladık. Eğer her şey yolunda giderse 1500kunutun yapım çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız”

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.