IZA BUĞDAYI TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI

SEBENLİ ÇİFTÇİLER “IZA BUĞDAYI” TOHUMLARINI TESLİM ALDILAR

24 Ekim 2018

  Bolu yöresine özgü olan ve içerdiği protein, amino asit, mineral, karoten miktarı ve besin değeri açısından son derece zengin bir ürün olmasının yanı sıra ekmeklik buğdaya göre daha fazla çinko, demir, bakır, selenyum ve protein içeren yüksek besin değerli  “Iza buğdayı”nın kentte yaygınlaştırılması amacıyla Bolu Belediyesi tarafından çiftçilere “geri alım garantili” tohum dağıtılıyor.

  Iza buğdayı ile ilgili bu yıl hayata geçirilen “Sözleşmeli Tarım Modeli” ile daha önce Göynük ve Mudurnu ilçelerinde çiftçilere tohum dağıtımı yapan Bolu Belediyesi, son olarak Sebenli çiftçilerin tohumlarını teslim etti.

  İlçe merkezinde gerçekleşen tohum dağıtım törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’ın yanı sıra protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı.

  Gerçekleşen törende daha önce Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvurarak en az 5 dönüm araziye Iza buğdayı ekmeyi taahhüt eden Sebenli çiftçiler, sözleşme imzalayarak tohumlarını teslim aldılar.

  1 yorum yapılmış

  • İbrahim özcan24 Ekim 2018 • 20:34

   Ben Yeniçağa Doğancı köyü nden İbrahim özcan benim 50 dönüm ekime hazır tarlam var. İza tohumu olursa hemen ekebilirim.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.