BOLU TSO’DA ENFLASYONLA MÜCADELE TOPLANTISI

ENFLASYON SEPETİNDE YER ALAN ÜRÜNLERDE İNDİRİM KAMPANYASI TÜRKER ATEŞ / BTSO BAŞKANI

16 Ekim 2018

  Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ülke genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı ve hizmetlerde asgari 3 ay süreyle ve en az yüzde 10 indirim kampanyası ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

  Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in başkanlığında, Meclis Başkanı Halit Ergül, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri ve Odanın 15 meslek komite başkanının tamamı katıldı.

  Toplantıda TSO Başkanı Türker Ateş, tüm ülke çapında başlatılan, enflasyon sepetinde yer alan ürünlerde asgari üç ay süreyle ve en az yüzde 10 oranında indirim yapılması kampanyasıyla ilgili bir bilgilendirme yaptı.

  Ateş açıklamasında “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

  Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir diyen Ateş; “Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.