BİNLERCE KİŞİ SEBEN'E AKIN ETTİ

SEBEN PANAYIRI YAĞLI GÜREŞ MÜSABAKALARIYLA SONA ERDİ

7 Ekim 2018

  Bolu'nun Seben ilçesi'nde düzenlenen panayırdaki yağlı güreş müsabakalarında pehlivanlar birincilik için er meydanına çıktı. Binlerce kişi panayır ve yağlı güreş müsabakaları için ilçeye akın etti.

  Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2018 yılı baş ikincisi Şaban Yılmaz ve başaltı şampiyonu Ertuğrul Dağdeviren'in de katıldığı güreşler çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

  Seben Belediyesi tarafından ilçede düzenlenen Seben Panayırı, yağlı güreş müsabakaları ile sona erdi. İlçe Stadyumu'ndaki müsabakalara minik, teşvik, tozkoparan, ayak, deste küçük, deste büyük, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde sporcular er meydanına çıktı.

  Yaklaşık 200 güreşçi kendi kategorilerinde şampiyon olmak için er meydanında ter döktü. Stadyumu dolduran vatandaşlarda güreşleri ilgiyle izledi.

  Baş pehlivan kategorisinde ise 2005 yılı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı ve 2018 yılı baş ikincisi Şaban Yılmaz ile 2018 yılı başaltı şampiyonu Ertuğrul Dağdeviren, Nadir Takı, Murat Gençtürk, İbrahim Katkıcı, Onur Şenel, Fatih Çakıroğlu ve Ali Gökçen mücadele etti.

  Final müsabakasında iki şampiyon güreşçi er meydanına çıktı. Dağdeviren, final müsabakasında rakibi Yılmaz'ı yenerek, baş pehlivanlığı kazanan isim oldu. 

  Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, panayır ve yağlı güreşler nedeniyle binlerce kişinin ilçeye akın ettiğini söyledi.

  Yağlı güreşlerin ilgiyle izlendiğini anlatan Özbağ, yoğun katılımın ilçeye renk kattığını vurguladı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.