VATANDAŞA ÇAĞRI!

YASTIK ALTINDAKİ ALTINLARINIZI ZİRAAT BANKASINA GETİRİN

24 Eylül 2018
VATANDAŞA ÇAĞRI!

  Vatandaş altınını hem güvende saklasın hem de yastık altındaki altınların piyasaya kazandırılması amacıyla Hazine Müsteşarlığı düğmeye bastı.

  Ziraat Bankası 24-26 Eylül tarihleri arasında altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplanacak. Şube Yöneticisi Sevil Akgün vatandaşlara bu konuda çağrıda bulundu. Akgün, 12 Eylül- 12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek talep toplama sürecini iyi değerlendirerek yastık altındaki altınlarını değerlendirebileceklerini ifade etti.

  Akgün ayrıca, devlet güvencesinde getiri sağlayan, çalınma ve kaybolma riskini ortadan kaldıran bu sistemde; 22 ve 24 ayar altınlar ziynet eşyaları ve külçe altınların kabul edileceğini, üzerinde değerli/ değersiz taş olan ziynet eşyaları ile Reşat altınların ise kabul edilmeyeceğini ifade etti.

  Sevil Akgün, vadeden önce satma imkanı bulunan bu sistemin 90 günlük süre geçtikten sonra herhangi bir iskonto oranının uygulanmayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca, 2 yıllık vade sonunu bekleyen müşterilerin yatırımlarını ister vadesiz altın hesabına kaydi olarak isterse fiziki altın olarak geri alabileceğini de belirtti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.