KÖROĞLU FESTİVALİ BAŞLADI

FESTİVAL BOLU'NUN TANITILMASINDA ETKİN ROL OYNAYACAK

11 Eylül 2018

  Marka şehir Bolu’da Köroğlu etkinlikleri başladı. Festival kapsamında 14-16 Eylül’de birçok etkinliğin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

  10-13 Eylül 2018 tarihleri arasında 11.00 ila 17.00 saatlerinde düzenlenecek Köroğlu Kupası Amatör Spor Müsabakalarıyla devam edecek etkinliklerde  futboldan basketbola, oryantiringden tenise çok sayıda karşılaşma yapılacak.

  Etkinlikler Bolu Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen Köroğlu konferansıyla devam etti. TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Pürtaş’ın Köroğlu konulu konferansına geniş katılım oldu.

  Pürtaş, konferans öncesi basına yaptığı açıklamada; festivalin Bolu ve Köroğlu’nun tanıtılmasında etkili rol oynadığını kaydetti.

  Etkinlikler 13 Eylül 2018 Perşembe günü saat 20.00’de Kent Meydanı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Musikisi Topluluğu Konseri ve Semazen Gösterisi ile devam edecek. 14 Eylül’de ise sanatçı Necati Şaşmaz ve Ampute Milli Takımı oyuncularının festival ateşini yakacak. Festival 16 Eylül’e dek Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri’nden geniş katılımla, sportif ve sanatsal faaliyetlerle devam edecek

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.