BOLU’NUN KABAK KÖYÜNDE YİNE BAYRAM VARDI

CEBBAR BAYRAMI DEĞİŞMEYEN GELENEKLE BİRLİK İÇERİSİNDE YAPILDI

10 Eylül 2018

  Her yıl güz sonunda bereketli hasat sonunda Allah’a şükür edilmesi, köy halkı arasında birlik beraberliğin pekiştirilmesi amacı ile Bolu’nun Seben ilçesi Kabak Köyünde yapılan ‘’Cebbar Bayramı’’ yine kalabalık bir katılım ile gerçekleşti.

  Kalabalık nedeniyle Kabak köyü sokaklarının araçları almadığı, caminin dolup taştığı bayrama ilgi yine oldukça fazlaydı.

  Öğle namazı öncesi okunan Mevlüd-i şerif sonrası yenen etli pilavlar ile bayram evlerde içilen sıcak çaylar, edilen demli sohbetler ile son buldu.  

  Kabak köyünün birlik beraberliğine hayran olduğunu belirten ve bu bayrama her yıl katıldığını  belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz emeği geçen herkese teşekkür etti.Yüzyıllardır süre gelen ve geleneksel hale gelen bayrama katılan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ise Kabak köyü halkının  birlik ve beraberliğin en önemli örneklerinden.’’ifadelerini kullandı.

  Bayrama katılan vatandaşları ve davetlileri tek tek kapıda karşılayan Kabak köyü Muhtarı Naci Özkan ise Gençlerimiz Bolu’da şehir dışında yaşıyorlar. Amacımız onların köyle bağlantılarının kopmaması.” dedi.

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.