BU VATAN ONLARA MİNNETTAR

160 ŞEHİDİN KIYAFETLERİ 10 AĞUSTOS'A KADAR SERGİLENECEK

9 Ağustos 2018

  Adapazarı Belediyesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki terör olaylarında yaşamını yitiren 160 şehidin kıyafetlerinin yer aldığı sergi, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açıldı.

  Zor anların yaşandığı program, açılış kurdelesinin kesilmesiyle devam etti. Kurdele kesiminden sonra şehit yakınları ve katılımcılar, sergilenen kıyafetleri inceledi. Bu esnada şehit oğlunun üniformasına sarılarak gözyaşlarına boğulan bir anne fenalık geçirerek bayıldı.

  Programın açılış konuşmasını Şehit Aileleri Birliği adına yapan Mehmet Kılıçarslan, sergiyi açmalarındaki asıl amaçlarının genç nesillere milli bilinci kazandırmak olduğunu söyledi.

  Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli de;  Cennet vatanımız uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimiz var, Allah hepsine gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

  Terör örgütü PKK'nın saldırıları, 15 Temmuz darbe girişimi ve toplumsal olaylarda hayatını kaybeden yaklaşık 160 şehide ait üniforma, gömlek, kravat, şapka gibi kıyafetlerden oluşan emanetler 10 Ağustos’a kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.