MİNİK EGE İÇİN MAKAM ARACINI TAHSİS ETTİ

BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ M. EMİN DEMİRKOL MİNİK EGE’NİN TEDAVİSİ İÇİN TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİ

9 Ağustos 2018

  Bolu'da yaşayan 9,5 aylık bebek Ege Erdem Kodaş, İmmun Yetersizliği yani bağışıklık yetersizliği hastalığı ile mücadele ediyor. İmmun yetersizliği; hastalıklara ve mikroplara karşı vücudun koruyucu sisteminin tam oluşmaması anlamına geliyor. Minik Ege hastalığından dolayı enfeksiyona karşı dirençsiz ve vücudunda da deri döküntüleri görülüyor. Anne ve baba, Ege’yi Bolu’da çocuk alerji immünoloji bölümü olmadığından sık sık Ankara’ya götürürken minik Ege’nin babası Müslüm Kodaş işsiz olduğu için hastanelere gidip gelmekte ve ilaç almakta zorlanıyor.

  Yeniden Ankara’ya gitmesi gereken Minik Ege’nin ailesinin ekonomik olarak zor durumda olduğunu öğrenen Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Ege bebeğin hastaneye götürülmesi için tüm imkanları seferber etmekle kalmadı, kendi makam aracını da bebeğin Ankara’ya götürülmesi için tahsis etti.

  Maddi durumu yetersiz olan aile, İl Sağlık Müdürü Demirkol’a teşekkür ederken, hayırsever vatandaşlar da bebeğin ilaçlarının alımı için destek veriyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.