ORDU SELİN YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIYOR

SEL FELAKETİNİN ARDINDAN HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

9 Ağustos 2018

  Son 30 yılın en büyük sel afetinin yaşandığı Ordu’da dereler adeta yıktı geçti. Sel felaketinin yaşandığı Ordu’da selin getirdiği yıkımın etkisi sabah saatlerinden itibaren daha net anlaşılmaya başlandı.

  Birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Fındık üretimi açısından oldukça önemli olan Ordu’da kurutulmaya bırakılan tonlarca fındık denize aktı. Birçok hayvan sel sularına kapılarak telef oldu. Ordu'nun Ünye ilçesinde etkili olan şiddetli yağış sel ve heyelanlara neden oldu. Mahsur kalan vatandaşlar iş makineleri yardımı ile kurtarıldı. Karadeniz Sahil Yolu'nda etkili olan yağış sonrası çökme meydana geldi.

  Devlet yetkililerinin de incelemelerde bulunduğu Ordu’da selden etkilenen vatandaşların mağduriyetinin giderileceği açıklandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sel felaketi yaşayan Ordu’yu ziyaret ederek, “Selden, afetten zarar gören bütün vatandaşlarımız rahat olsunlar. Devlet olarak ne gerekiyorsa gereğini yapacağız” dedi. 
  Sel felaketinin yıkıp geçtiği Ordu’da bir taraftan hasar tespit çalışmaları yapılırken, bir taraftan da selin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Samsun-Ordu karayolunda Cevizdere Köprüsü’nün yıkılmasıyla trafik tek şeritten kontrollü olarak veriliyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.