ORDU STADI'NDA GERİ SAYIM BAŞLADI

İNŞAAT ÇALIŞMALARI YÜZDE 90 ORANINDA TAMAMLANAN STADIN MALİYETİ 150 MİLYON LİRAYI BULDU

6 Ağustos 2018

  Temeli 2017'de atılan Ordu Stadı'nda çalışmalarda sona gelinirken, stat inşaatı yüzde 90 oranında tamamlandı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada, tamamlandığında maliyeti 150 milyon lirayı bulacak stadın, yeni sezonda futbolseverlere hizmet vereceğini söyledi. 

  Stadın genel hatlarıyla yüzde 90 oranında tamamlandığı bilgisini veren Yılmaz, "Stadın aylar önce tribünler, çatısı ve dış cephe kaplamaları tamamlanmıştı. Şu anda stadın ince işçilikleri sürüyor." dedi. 


  Eylül ayı içerisinde stadın çimlerinin serilmiş olacağına işaret eden Enver Yılmaz, "Normal şartlarda bu ay içerisinde çimlerin serilmesi planlanıyordu. Ancak işin uzmanları ağustos ayında yaşanacak sıcağın çimlere zarar verebileceğini öngörerek çim serme işlemini eylül ayının ilk haftasına bıraktı." diye konuştu. 


  Görsellik ve kullanılabilirlik açısından yeni stadın Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olacağına dikkati çeken Yılmaz, "20 bin kapasiteli ve 500 araç otoparkı olan bu stat tüm salon sporlarına da ev sahipliği yapacak. İçerisinde otel de yer alacak. İnşallah Türkiye muazzam bir stada daha kavuşacak. Herkes gibi biz de bu projenin tamamlanmasını heyecanla bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.