BAKANLIKLARDA YENİ İSİM VE LOGOLAR

YENİ SİSTEMLE BİRLEŞEN VE İSMİ DEĞİŞEN BAKANLIKLARDA LOGOLAR DEĞİŞMEYE BAŞLADI

12 Temmuz 2018

  24 Haziran seçimlerinin ardından yeni sisteme geçilmesiyle beraber Başkan Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de yemin edip resmen göreve başladı. Erdoğan ilk olarak kabineyi açıkladı. Bu kapsamda Resmi Gazetede yayınlanan 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bazı bakanlıklar birleştirildi ve isimleri değiştirildi. Yeni düzenlemeyle birlikte 21 olan bakanlık sayısı 16'ya düştü.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birleştirildi. Bakanlığın yeni ismi Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı olarak değişti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı birleştirildi yeni ismi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı birleştirildi yeni ismi Ticaret Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı birleştirildi yeni ismi Tarım ve Orman Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'nın yeni ismi Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ekonomi alanında 6 olan ilgili bakanlık sayısı 3'e inerken Başbakan Yardımcılığına bağlı Hazine Müsteşarlığı yeni yapılanmada Maliye Bakanlığı çatısı altına geçti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yeni adı ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı oldu.

  Diğer yandan, yeni bakanlıklarda tabela ve logolar da değişiyor. Başkan Erdoğan tarafından göreve getirilen bakanlar, devir teslim törenlerinin ardından göreve başladı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.