BOLU’DA GREV DEVAM EDİYOR

İŞÇİLERE BİR DESTEK DE TANJU ÖZCAN’DAN GELDİ

11 Temmuz 2018

  Tekgıda-İş Sendikası Kocaeli Şubesine bağlı Makarna fabrikası  işçileriyle patron arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca 161 işçi 6 gün önce greve çıktı. Görüşmelerde işçilerin yüzde 20'likk zam talebine karşılık patron yüzde 15 zam ön görmüştü.

  Toplu iş sözleşmesinde önerilen yüzde 19'luk zam oranına karşılık yüzde 17’lik teklif sunulması üzerine grev başlatan işçilere bir destek de CHP Bolu örgütünden geldi. Yaşanan anlaşmazlığı milletvekiline Tekgıda-İş Sendikası Kocaeli Şube sekreteri Seçkin Pekşen detayları ile aktardı.

  Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulu makarna fabrikasında çalışan işçilere destek vermek için giden CHP Bolu örgütünün İl Başkanı Kazım Karsu, Merkez İlçe başkanı Ersan Türkoğlu ve Milletvekili Tanju Özcan eylemin son derece yasal olduğunu, işçinin talep ettiği zammın yüksek bir oran olmadığını vurguladılar.

  Siyasi anlayışımız gereği bizler her zaman emekçiden yanayız ifadelerini kullanan Tanju Özcan,eğer ki uzlaşma sağlanmaz ise meclisteki diğer milletvekili arkadaşlarımla buraya 2. Bir ziyaret gerçekleştirmek zorunda kalabilirim ‘’ifadelerini kullandı.

   Yedi aydır süren toplu iş sözleşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine 5 Temmuz'da greve başlayan işçiler ‘’Biz grevi yarın bitirmek için başlamadık’’diyerek eylemlerine devam ediyorlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.