KÖYLÜLER İSYAN EDİYOR

KARAYOLLARI FABRİKALARININ YOLUNU KAPATINCA EYLEM YAPTILAR

11 Temmuz 2018

  Kastamonu´nun Tosya İlçesinde, D-100 Karayolu kenarında faaliyet gösteren Ortalıca Pirinç Fabrikası karşısında bulunan Akaryakıt İstasyonu'na geçişin yapıldığı boşluk alan Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından karayolu kenarı olması nedeniyle bariyer ile kapatıldı.
  Köylülerin tepki gösterdiği kapatma işlemi sonrası jandarma ekipleri tarafından olası eylemlere karşı güvenlik tedbiri alındı. Karayollarının bariyerle kapatmasına tepki gösteren Ortalıca Köyü Muhtarı Mehmet Çolak bariyerlerin çeltik fabrikasının ve satış reyonunun girişini kapattığını belirterek fabrikanın iş yapamaz duruma geleceğini söyledi.
  Ortalıca Tarımsal Kooperatifi Başkanı Şevket Yerli ise bütün izinlerin kooperatif tarafından alındığını belirterek tüm çalışmalarının prosedüre uygun olduğunu ve yasal olduğunu kaydetti.

  Karayollarının boşluk alanı bariyer ile kapatmasının kendilerini mağdur ettiğini belirterek seslerini yetkililere duyurmak isteyen Ortalıca Köyü sakinleri gerekli mercilere itiraz edeceklerini ve yasal yollardan haklarını arayacaklarını söyledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.