3 YILLIK CİNAYET ÇÖZÜLDÜ

OLAYI İTİRAF ETMEK ZORUNDA KALDILAR

9 Temmuz 2018

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşayan Erman Kızıltan isimli kişi 19 Mayıs 2015 tarihinde ortadan kayboldu. Eşinin kaybolduğunu belirten Nurseli Kızıltan'ın polis ekiplerine başvurması sonrasında polis ekiplerinin başlattığı arama çalışmalarında, Kızıltan'ın aracı olaydan bir gün sonra Sapanca’da ormanlık alanda bulundu.

  Olayın ardından Erman Kızıltan'la son olarak görüşen 4 şahıs, polis ekiplerince gözaltına alındıktan sonra sevk edildikleri adliyede delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldı.

  Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü'nce oluşturulan özel bir ekip 19 Mayıs 2015'te kayıplara karışan Erman Kızıltan'ın kaybolmasıyla ilgili detayları yeniden incelemeye başladı. Kızıltan'la son olarak görüşen ve gözaltına alındıktan sonra serbest kalan 4 kişinin araç PTS kayıtları ve çevre işyerlerindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

  İzmit ile İstanbul Ataşehir'de bulunan 5 ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 4 kişi gözaltına alınarak Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.Şahısların çapraz sorguları sonucunda Kızıltan'ı öldürdükleri ve Kartepe ilçesi Suadiye'de bir alana gömdüklerini itiraf ettiler.

   Erman Kızıltan'ın öldürülmesi olayını itiraf eden A.G., T.A., C.Ö. ve H.S., işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.