'BAKAN ÖZLÜ' ÖZLEMİ

BATI KARADENİZ HALKI BAKAN FARUK ÖZLÜ'YÜ TEKRAR BAKAN OLARAK GÖRMEK İSTİYOR

9 Temmuz 2018

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı bakanlar kurulu listesi merakla beklenirken; özellikle Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın gibi iller son dönemin en başarılı bakanlarından biri olan Dr. Faruk Özlü’yü “Tekrar Bakan” olarak görmek istiyor.

  24 Mayıs 2016 yılında kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti (TC) Hükümeti’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 2015 yılının Kasım ayında T.B.M.M. Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı görevinde başlayan aktif hizmetini son dönemde bakan olarak taçlandırarak devam ettirmesi halktan; bilim, sanayi ve teknoloji çevrelerinden tam not almasını sağladı.

  Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişle başlayan süreçte Düzce Milletvekili ve bakan sıfatıyla sadece Düzce’de değil; Kocaeli, Sakarya, Bolu. Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu illeri başta olmak üzere yer ve mekan yakınlık ve uzaklık ayırımı gözetmeden Karadeniz ve Marmara Bölgeleri başta olmak üzere seçim zamanı ülkenin her köşesine ayak basarak seçim çalışmalarında bakanlığıyla ilgili etkinliklere iştirak ederek seçmenin nabzını tutmaya çalıştı. Bir çok yerel ve yaygın medyada gazete ve Televizyon programlarına katılarak bakanlığıyla ilgili projeleri anlattı.

  Dr. Faruk Özlü’nün bu çaba ve gayretinin Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamaya konulmasıyla birlikte kurulacak yeni hükümette Bakan olarak görev alması bekleniyor.

  Nefesler tutulmuş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı Bakanlar Kurulu listesi sabırsızlıkla beklenirken özellikle Kocaeli, Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın illeri başta olmak üzere, Bilim, Sanayi, Teknoloji çevreleri ile daha önce Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemden bir çok projenin sahibi Dr. Faruk Özlü’nün bakan olarak açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.