BOLMEK BİNLERCE KİŞİYE MESLEK ÖĞRETTİ

BOLU BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 8 YILDA BİNLERCE KİŞİYİ MESLEK SAHİBİ YAPTI

8 Temmuz 2018

  Bolu Belediyesi, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlediği sosyal, kültürel ve mesleki kurslar sayesinde 8 yılda on binlerce kişinin hayatını değiştirdi.

  Bolu Belediyesi’nce 2010 yılında okuma yazma kursu ile başlayarak devam eden yıllarda işaret dilinden bilgisayar kursuna, unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı el sanatlarından piyanoya, iğne oyasından telkâriyeye, hat sanatından ebruya, ahşap oymacılığından nakışa, aşçılığa kadar 55 farklı modülde yaklaşık 600’e yakın kurs açıldı.

  İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BOLMEK) sayesinde on binlerce kişi sosyal, kültürel yönden kendisini geliştirme fırsatı elde etti. Ayrıca mesleki kurslara katılan binlerce kişi de ailesinin geçimini sağlayacak yeni bir meslek sahibi oldu.

  BOLMEK kursları sayesinde kültürel mirasın gelecek kuşaklara taşınması da sağlandı. UNESCO’nun ‘Öğrenen Şehirler’ kategorisiyle devam eden yolculukta unutulmaya yüz tutmuş birçok kültürel değer gelecek kuşaklara taşınmak üzere koruma altına alındı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.