CHP’DE LİSTE DEPREMİ

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİNDE SÜRPRİZ İSİMLER

21 Mayıs 2018

  24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimler belli oldu. Aday listelerini hazırlamak için kurmaylarla günlerdir titiz bir çalışma yürüten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantısının ardından adaylık listelerine son şeklini verdi.

  Listeye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, eski Genel Başkan Deniz Baykal Antalya 1. sıradan aday gösterildi. Listeye alınıp alınmayacağı merakla beklenen isimlerden Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener Konya'dan aday gösterildi.

  Listelerde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin listelere alınmaması parti içerisinde huzursuzluk yarattı. Muharrem İnce, milletvekili aday listelerinin açıklanmasından kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından Zonguldak ve Bartın’da yapacağı mitingleri iptal ettiğini açıkladı. İnce, gerekçe olarak sesinin kısık olmasını gösterdi.

  Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Zeynep Altıok, Şenal Sarıhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz, Hilmi Yarayıcı, Niyazi Nefi Kara, Elif Doğan Türmen ve İlhan Cihaner'in de bulunduğu bazı milletvekilleri aday listesinde yer almadı.

  Muharrem İnce’nin en yakınındaki isimlerden CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu’da 1’inci sıradan tekrar aday gösterildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.