ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN POLİSLİK HEYECANI

ENGELLİ BİREYLER TEMSİLİ POLİS OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

16 Mayıs 2018

  Zonguldak'ta engelli öğrenciler bir günlüğüne temsili polis olmanın heyecanını yaşadı. İl Emniyet Müdürlüğünce, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Özel Eğitim sınıfında eğitim gören 10 öğrenci için "Engelliler Haftası" dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Polislerle sanat sokağının açılışını yapan öğrenciler, İl Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasını ziyaret ederek, burada yetkililer ve polislerle bir süre sohbet etti.

  Polislerin kullandığı ekipmanları inceleyen ve meslekle ilgili bilgi alan öğrenciler, daha sonra müdürlük bahçesinde Çevik Kuvvet polislerinin temsili olarak toplumsal olaylara müdahale sırasında uyguladığı prosedürlere eşlik etti.

  Motosiklet ve zırhlı araçlara binip tur atan öğrenciler, polis telsizi kullanıp TOMA ile su sıktı. Ekiplerin çeşitli ikramlarda bulunduğu öğrenciler, etkinlik sonunda polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Öğretmen Eylül Çolakoğlu, yaptığı açıklamada, öğrenciler için etkinliği düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine ve polis ekiplerine teşekkür etti.

  Öğrenciler de polislerin kendileriyle yakından ilgilendiğini ve çok iyi davrandıklarını anlatarak, çok eğlendiklerini ve mutlu olduklarını ifade ettiler.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.