DÜZCE'DE DÜZENLENEN TATBİKAT GÖZ DOLDURDU

EKİPLER SON TEKNOLOJİ CİHAZLARLA ARAMA VE KURTARMA YAPTI

19 Mart 2018

  Düzce Afet ve Acil Müdahale Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen tatbikat gerçeği aratmadı. Senaryo gereği Cedidiye Mahallesi Mimar Sinan Sokak’ta çöken bir binada canlı arama ve kurtarma çalışması yapıldı.

  Binada   meydana gelen göçükler  sonrasında harekete geçen AFAD, UMKE, ULUSAL, DAKE, 112, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Alay Komutanlığı personelinden oluşan ve 3 müdahale, 1 lojistik, 1 güvenlik birimini barındıran 40 kişilik Düzce Arama Kurtarma ekibi çöken bina içinde ve dışında kimyasal sızıntıdan, bina çevresinde tehlikeli durumlara kadar ilk incelemesini yaptı. Ardından ekipler Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait itfaiye aracı ile binanın üst katlarında durum incelemesi yaptı. Tatbikatın son bölümünde ise kırıcı, delici ve kesici cihazlarla çöküntünün yaşandığı bina içinde mahsur kalan vatandaşları kurtararak binadan tahliyesini yaptı.

  Tatbikatta kullanılan cihazlar ve yaralılara ulaşma süreleri ile ekiplerin performansı göz doldurdu. Tatbikatın başlangıcında ekipleri denetleyen ve tatbikat hakkında yetkililerden bilgi alan Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay, ayrıca kullanılan cihazları da inceledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.