KOMİSYONDA YOL HARİTASI NETLEŞİYOR

RECEP AKDAĞ: MARTIN İLK HAFTASI ÇALIŞMALAR SOMUTLAŞACAK

24 Şubat 2018

  Çocuk istismarının önlenmesi amacıyla yedi bakanlığın katılımıyla kurulan komisyonun başkanlığını yürüten Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, yol haritasını anlattı.  Öncelikle hızlı bir mekanizmanın işleyeceğini kaydeden Bakan Akdağ, bürokratik çalışmaların Aile Bakanlığı Müsteşarı başkanlığında yürütüleceğini kaydetti. Çalışmaların 10 gün içinde kararlaştırılarak Martın ilk haftasında somutlaşacağını ifade etti.

  Risklerin azaltılıp, adli süreçlerin gözden geçirilerek cezaların etkinleştirilmesi ve mağdur ile ailesinin korunmasının ile son olarak medya başta olmak üzere iletişimin sağlıklı yürütülmesi sağlanacak. Milli Eğitim, Gençlik Spor ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları başta olmak üzere ilgili bakanlık ve kurumlar farkındalık eğitimi yapacak. Cinsel saldırı vakaları gizli kalacak. Bakan Akdağ, bu konuda medyanın yardımcı olması gerektiği kaydetti.

  28 adet olan ÇİM (Çocuk İzlem Merkezleri ) yaygınlaştırılacak. Bakan Akdağ, ayrıca cinsel istismar suçunu işleyenlerin cezasını çektikten sonra yeniden suç işleme oranının yüksek olması nedeniyle, bu durumlarda elektronik kelepçe uygulaması bir alternatif olarak çalışmalarda dikkate alınacağını kaydetti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.