1931 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

YPG/PKK-DEAŞ'A AİT SIĞINAK VE BARINAKLAR VURULUYOR

24 Şubat 2018

  Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında belirlenen hedefler, havadan ve karadan vurulmaya devam ediliyor.


  TSK tarafından bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, bölgeyi terör örgütlerinden arındırmak amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan harekat başarıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda Darmık Dağı kırsalında terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ'a ait sığınak, barınak ve mevzilerin yer aldığı hedefler, uçaklar ve topçu birlikleri tarafından vuruluyor. Askeri hareketliliğin sürdüğü Kilis'in Suriye sınırındaki bölgelerden de patlama sesleri duyuluyor.

  Öte yandan TSK ve ÖSO unsurlarınca Maskah Köyü YPG/PKK-DAEŞ'ten kurtarılmıştı.  Terör örgütünden kurtarılan Maskah Köyü'nde bir depoda bulunan, elleri bağlanarak çevresine mayın ve el yapımı patlayıcı tuzaklanmış 4 yaşlı köylü, YPG/PKK'nın, Afrin'de sivilleri silah zoruyla kaçırarak canlı kalkan yaptığının kanıtı oldu. 

  Köyde toplam 12 bomba düzeneği bulunarak kontrollü imha edildi. Olayın fotoğrafları, terör örgütünün sivilleri canlı kalkan olarak kullandığını ve yardıma gelecek TSK unsurlarına da bu yöntemle zayiat verdirmek istediğini gözler önüne serdi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.