BU GÖRÜNTÜLER YÜREKLERİ DAĞLADI

İDLİB'TE KLOR YÜKLÜ BOMBAYA MARUZ KALAN 8 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

5 Şubat 2018

  Suriye’nin Kefrenbil ilçesi ile Masaran köyüne akşam saatlerinde düzenlenen hava saldırılarında aralarında çocuklarında bulunduğu 8 sivil hayatını kaybederken 40 sivil ise yaralandı. Sivillerin arasında yaralanan bir çocuğunu görüntüleri ise yürekleri dağladı.

  Rejim güçleri, akşam saatlerinde muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Serakib ilçesindeki sivil yerleşim yerini, klor gazı yüklü bomba ile vurdu. Gazdan etkilenenler bölgedeki sağlık merkezlerinde tedavi altına alındı. Hastanede tedavisi yapılmaya çalışılan küçük çocuğun görüntüleri savaşın acı yüzünü resmeder nitelikteydi. Her yeri yara bere içindeki çocuk, korku ve acı içinde ağlarken tedavi edilmeye çalışıldığı görüntüler yürekleri yaktı.

  İdlib gerginliği azaltma bölgesi son iki aydır yoğun hava saldırılarına maruz kalıyor. Yalnızca Ocak ayındaki saldırılarda 211 sivil hayatını kaybetti, bin 447'si yaralandı. Askeri muhalif ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrolündeki bölge, halen Esed rejimi ve zaman zaman Rusya’nın saldırılarına maruz kalıyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.