İLGİNÇLİKLERİN VE İLKLERİN YAŞANDIĞI ÖDÜL TÖRENİ

KASTAMONU’DA ŞAŞKIN VE SAKAR AVCILARA ÖDÜL VERİLDİ

16 Aralık 2017

  Kastamonu’da, Er Karagülle Parkında bulunan Tosya Avcılar ve Atıcılar Derneği binası yenilenerek hizmete açıldı.

  Açılışa İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Jandarma Komutanı Ütğm. Özgün Yapağı, Doğa Koruma Milli Parklar Şefi Derya Kayacı, AK Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi, İş adamı Hüseyin Nalbantoğlu, sivil toplum örgüt temsilcileri, avcılar ve vatandaşlar katıldı.

  Derneğin açılışı ise ilginç bir ödül törenine sahne oldu. Açılış töreninde konuşan Dernek Başkanı Şamil As, dernek binasının yeri ve tadilatı konusunda destek veren belediye başkanına teşekkür etti.

  Konuklara dernek tarafından içinde av etleri bulunan yemekler katılımcılara ikram edildi. 'Yılın En Sakar Avcısı' ödülü yapılan domuz avında üstüne gelen domuza ateş etmek için cebinden kurşun yerine panikle tüfeğin namlusuna çakmak süren Selim Yancıoğlu'na verildi.

  'Yılın En Şaşkın Avcısı' ödülünü ise avda kaybolan ve ilk gördüğü kişiye yol tarifi soran fakat sorduğu kişinin kör olduğunu fark edemeyen Mustafa Taşçı aldı. 'Yılın En Panik Avcısı' ödülünü ise av sırasında panikten yerinde duramayan Ali Kımıl aldı. İlginçliklerin ve ilklerin yaşandığı ödül töreninde Tosya’nın korkusuz avcıları ilk defa korktukları kişiyi itiraf ederek Doğa Koruma Milli Parklar Şefi Derya Kayacı’ya madalya vererek tarihe geçti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.