İŞGAL GÜÇLERİ DURMUYOR!

ÇATIŞMALARDA TOPLAM 163 FİLİSTİNLİ YARALANDI

12 Aralık 2017

  Filistin Kızılay yetkilileri, Batı Şeria'da Filistinli gençler ve İsrail işgal güçleri arasında çıkan çatışmalarda 66 Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

  Batı Şeria'da 5 kişinin gerçek mermiyle, 8 kişinin de plastik mermiyle yaralandığı belirtilirken, 35 kişinin ise göz yaşartıcı gaz bombasından etkilendiği kaydedildi. El -Bire Şehri'nin kuzey kesimindeki El-Mahkeme kontrol noktasında 5 gündür devam eden çatışmalarda 6 kişinin yaralandığı belirtildi. El-Halil'de ise gösterileri takip eden kameraman Nasır Eş-Şuyuhi'nin omuzundan kurşunla yaralandı.

  Nablus kentinde Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında birkaç noktada çatışmalar yaşandı. Gazze Şeridi'nin doğusunda ve kuzeyinde sınıra yakın bölgelerde düzenlenen gösterilere işgal güçleri gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla müdahalesi sonucu 97 Filistinli yaralandı. Batı Şeria ve Gazze’de Filistinlilere İsrail işgal güçlerinin müdahalesiyle toplamda 163 Filistinlinin yaralandığı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.