HAİN SALDIRIDA DEAŞ PARMAĞI

MISIRDA 305 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ HAİN SALDIRIYI DEAŞ'İN YAPTIĞI BELİRLENDİ

25 Kasım 2017

  Mısır'da Sina yarımadasının kuzeyindeki Ariş kentinde bir camiye dün cuma namazı sırasında bombalı ve silahlı saldırı gerçekleştirildi. Ravza camisi yakınında düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 305'e yükseldi. Yaşamını  yitirenlerin 30'unun  çocuk olduğu açıklanırken, yaralananların sayısı da 128'e ulaştı.

  Mısırlı yetkililer dün cuma namazını hedef alan saldırganların sayısının 25-30 arasında olduğunu ve saldırı esnasında "DEAŞ bayrağı" taşıdıklarını açıkladı. Mısır ordusu, Ravda Camisi'ne yönelik bombalı ve silahlı saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden bazılarının etkisiz hale getirildiğini de duyurdu. Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rufai, yaptığı yazılı açıklamada hava kuvvetlerinin teröristleri takip ettiğini, Ariş'in El-Hades bölgesinde yerlerini tespit ettikten sonra saldırganların içinde bulunduğu bazı araçları imha ettiğini belirtti.

  Rufai, hava saldırısında araçlardaki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini ifade ederken, sayıya ilişkin bilgi vermedi.Ordu sözcüsü ayrıca bölgede yapılan arama ve tarama faaliyetlerinde silah ve cephanelik bulunan bazı terör hücrelerinin de hedef alındığını kaydetti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.