SOÇİ ZİRVESİNDE OKUNMASI GEREKENLER

RASİM DÖNMEZ: BU ZİRVE’DE TÜRKİYE’NİN ROLÜ OLDUKÇA KRİTİK

23 Kasım 2017

  Soçi'de Sanatoryum Rus'ta gerçekleştirilen Suriye konulu Türkiye İran Suriye arasında düzenlenen üçlü zirve büyük önem taşıyor. Konuyu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölüm Başkan yardımcısı Prof. Dr. Rasim Özgür Dönmez’e sorduk. Dönmez, Soçi zirvesine ilişkin merkez tv mikrofonlarına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Soçi Zirvesi; Rusya, İran ve Türkiye’nin ortak aldığı kararla; Suriye’nin toprak bütünlüğü ve terör örgütlerine karşı ortak hareket edilmesi yönünde bir kararla sona erdi. Erdoğan alınan karara ilişkin şu açıklamayı yapmıştı.

  Bu kritik zirveyi AİBÜ Uluslar arası İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Rasim Özgür Dönmez’e sorduk. Dönmez, zirvenin ne anlama geldiğini şöyle açıkladı.

  Soçi zirvesinde Türkiye’nin yeri ve rolünün kritik olduğunu sözlerine ekleyen Dönmez, merkez tv mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu.

  1 yorum yapılmış

  • Ali Can26 Kasım 2017 • 11:51

   Değerli hocamızın açıklamalarına ben de katılıyorum. Sorunla ve gelişmelerle ilgili olarak öz fakat mevcut durumu reel olarak gösteren bir yorum.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.