ŞAMPİYONLUK: "ALIN TERİ"

AMPUTE MİLLİ TAKIM OYUNCULARI ŞAMPİYONLUK TEK KELİMEYLE ANLATTI

11 Ekim 2017

  İstanbul'daki Vodafone Park'ta oynanan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası'nın finalinde İngiltere'yi 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan ampute milli oyuncular, futbol, şampiyonluk ve amputenin hayatlarındaki yerini birer cümleyle anlattı.

  Milli oyunculardan Alican Kuruyamaç, futbolu "yaşam tarzı" olarak ifade ederken, şampiyonluğu, "harika bir duygu", amputeyi de "umut, ümit etmek" şeklinde nitelendirdi.

  Takım kaptanı gazi Osman Çakmak da futbola "yaşam tarzı" tanımlaması yaparken, şampiyonluk için "Türk halkına armağan olsun", ampute için "Tüm engelli camiasının birleştiği ve hayata tutunduğu daldır." ifadelerini kullandı.

  Fatih Şentürk, futbolu "hayat" kelimesiyle tanımlarken, şampiyonluğa "bedel", amputeye ise "yaşam biçimi" yorumunu yaptı.

  Bir diğer ampute oyuncu Rahmi Özcan ise futbol için "olmazsa olmazım" derken, şampiyonluğu "alın teri", amputeyi de "ayağım" olarak tarif etti.

  Mehmet Yunsur, futbol için "başarı", şampiyonluk için "mutluluk" kelimelerini kullanırken, amputeye "aile" nitelemesi yaptı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.