SİVİLLER KATLEDİLİYOR

SURİYE'DEKİ SALDIRILARDA YÜZDEN FAZLA SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

30 Eylül 2017

  Suriye’de son 24 saat içinde İdlib’in Armanaz kasabasına yapılan saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 29 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. İdlip’de 22 sivil, Türkiye-Suriye yakınında İdlib’in batı tarafı yakınlarında Harem Şehrinde ise Rus uçaklarının saldırısı sonucu 12’ kişi hayatını kaybetti.

  Halep’in batı kesimine yapılan bir hava saldırısında Al Karama hastanesi tamamen tahrip oldu. Şam yakınlarında, muhasara altında bulunan Doğu Gota’da Beyt Sawa, Duma, Masraba, Hamuriye ve Sakba kasabasında Suriye rejim güçlerinin yerleşim birimlerine yaptığı top atışlarında aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 21 sivil hayatını kaybetti. Saldırılarda binalar tahrip olurken çık sayıda sivil de yaralandı.


  Ülkenin orta kesiminde bulunan Kuzey Humus yakınlarındaki Talbesa’ya yapılan hava kara bombardımanında 5 sivil hayatını kaybetti. Deyrezzur’un doğu yakınlarında ise DEAŞ’ın kontrolünde bulunan köylerde 31 kişi öldü onlarca kişi de yaralandı. Son 8 günde ise, 23’ü çocuk 24 kadın olmak üzere hava kara saldırılarında 137 kişi öldü.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.