ENERJİ TARLASI

KARABÜKLÜ İŞADAMI, İMARA AÇILAN ARSASINDA 2 MİLYON EUROLUK ENERJİ YATIRIMI YAPTI

29 Eylül 2017

  Karabük'ün Safranbolu ilçesinde işadamı Şifik Dizdar, Yazıköy sınırları içerisinde yer alan arazisine 2 mw gücünde güneş enerji santrali kurarak hizmete açtı.

  İlk olarak Kastamonu yolu üzerinde yer alan alışveriş merkezindeki binaların üzerine 701 kw gücünde güneş panelleri kuran işadamı Dizdar, kendisine ait arazisinin imara açılmasıyla kurduğu yeni güneş enerji santrali ile elektrik satmaya başladı.

  YURT İZNİ ALAMAYINCA, ENERJİ TARLASI KURDU
  Kendileri açısında güzel bir yatırım olduğunu kaydeden Şefik Dizdar, imara açılan arsasında önce yurt yaptırmak istedi ancak izin alamayınca güneş enerji santrali açtı.

  Dizdar yaptığı yatırım hakkında şu açıklamayı yaptı; “Buraya daha önce üniversite öğrencileri için KYK yurdu yapmak için müracaatım vardı. Mesafesi uzak diye izin alamadım. İyi ki alamamışız. Böyle olumsuz bir durumu olumlu duruma dönüştürme imkanımız oldu. Burası daha hızlı kendini finanse edecek. Daha önce alışveriş merkezimizin üzerine böyle bir tesis kurmuştuk şimdi ise 36 dönüm arazimize 2 MW gücünde güneş enerji santrali kurduk. Şuanda üretim yapılıyor ve enterkonnektel sisteme veriliyor. Ülkenin değişik bölgelerinde bu anlamda yenilebilir enerji alanında 20 MW gücünde olacak şekilde güneş enerji santrali çalışmamız var. Bu alanda hedefimiz gücümüzün yettiğince bu konuda yatırım yapmak istiyoruz”

  1 yorum yapılmış

  • K.K.3 Ekim 2017 • 19:51

   Bu yatırım bölge için çok önemli, bu haber işlenmeli. bölge yatırımcıları için alternatif kazançlı bakım ve işletme maliyeti çok düşük ve uzun süreli geliri olan bir yatırım olduğu fiilen yatırım yapan yatırımcılar tarafından anlatılamlı.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.