MERKEL: “EN GÜÇLÜ PARTİYİZ” 

“SEÇMEN BİZE DÖRT YIL DAHA ALMANYA'YI YÖNETME YETKİSİNİ VERDİ”

25 Eylül 2017
MERKEL: “EN GÜÇLÜ PARTİYİZ” 

  Almanya’da 4’üncü kez zaferle ayrılan Almanya Başbakanı Angela Merkez, 19. Federal hükümetin kurulabilmesi için Liberal Parti ve Yeşillerle koalisyonu görüşeceklerini ve görüşmelerine Sosyal Demokrat Parti ile de devam edeceklerini söyledi.

  Merkel, SPD Başbakan adayı Markin Schulz'un muhalefette kalacağız açıklamasına rağmen hükümet kurma konusunda SPD ile de görüşeceklerini söyledi. İlk başbakan olduğu zaman SPD ile CDU arasında oy farkının bir puan olduğunu söyleyen Başbakan Merkel, şimdi ise aradaki farkın 12 puana çıktığını kaydetti.

  Hıristiyan Birlik Partilerinden Almanya İsen Alternatif Parti’ye (AfD) bir milyon oy kayması olduğunu dikkat çeken Merkel, bu oyları tekrar geri alabilmek için iyi politikalar oluşturarak çalışacaklarını belirtti. Diğer partilerden de oy kayması olduğuna dikkat çeken Merkel, alınan seçim sonucunun sorumlusu olduğunu söyledi.

  Zor bir seçim olduğunu bildiğini ve buna göre hazırlıklar yaptıklarını açıklayan Merkel, partilerinin oy kaybetmesine rağmen seçimden en güçlü parti olarak çıkmasının gereğini yerine getireceklerini ve 15 Ekim'de yapılacak olan Aşağı Saksonya eyalet seçimlerinin yapılmasının ardından sağlıklı bir koalisyon kurulması görüşmelerini tamamlayacaklarını ifade etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.