YERLİ VE YABANCI SANATÇILAR SEBEN’DE BULUŞTU

RESSAMLAR SEBEN’İN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ RESMETTİ

23 Eylül 2017

  50’ye yakın eser, Bolu’nun Seben ilçesindeki tarihi ve doğal güzellikleri yansıttı. Yerli ve yabancı sanatçıların resmettiği bu doğal güzellik,  Bolu İl Kültür Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde muhteşem bir açılışla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

  Açılışa konuk ressamların yanı sıra Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Seben Kaymakamı Tahir Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ,  Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Kültürlerarası Sanat Projesi kurucusu ve Türkiye Proje yürütücüsü sanatçı Mehmet Alagöz'ün de arasında bulunduğu çok sayıda  davetli katıldı.

  Kültürlerarası Sanat Projesi kapsamında sanatçılara ev sahipliği yapan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, resim sergisinde yaptığı açıklamada; projenin Seben’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.

  Projenin kurucusu Prof. Dr. Mehmet (Muhammet) Alagöz, Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı’na resim sergisinde eserler hakkında tek tek bilgi verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.