ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLACAK

YETKİLİLER AİLEYE BAŞSAĞLIĞI DİLERKEN HERKESİ BU KONUDA DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ

20 Eylül 2017
ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLACAK

  Ordu'nun Ünye ilçesindeki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu 17 Eylül'de Samsun Atasam Hastanesine kaldırılan 2 çocuk annesi ev hanımı S.F, tedaviye alındı. Yoğun bakımda gördüğü tedaviye rağmen S.F'nin beyin ölümü gerçekleşti.

  Eşi Oktay F. ile çocuklarının organ bağışı kararı alması üzerine Ankara'dan uzman bir ekip, askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanına, oradan da karayolu ile Samsun'a geldi. S.F'nin böbreklerinden biri karayolu ile Erzurum'a, karaciğeri de askeri uçakla Ankara'ya gönderildi. Diğer böbreği ise Samsun'daki bir hastaya nakledilmek üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü. 

  Eşini kaybeden Oktay F, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşi ile organ bağışı konusunda sürekli sohbet ettiklerini, kim erken ölürse diğerinin organını bağışlaması kararı aldıklarını söyledi.

  Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinasyon Merkezi sorumlusu Dr. Mehmet Kazak ise nakil bekleyen hastalara şifa olacak bir karar veren aileye hastalar adına teşekkür ediyorum ve başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.