DAMAT ÇİFTÇİ OLUNCA…

BİÇERDÖVERİ GELİN ARABASI YAPTI “ÖMRÜMÜN HASADI”

18 Eylül 2017

  Kamyon, tır, otobüs ve traktörü gelin arabası olarak medyada gören vatandaşlar, ilk defa biçerdöverin gelin arabası olarak kullanılmasının şaşkınlığını yaşadı. Tokat’a bağlı Zile ilçesinde tarım sektörüyle uğraşan Cihan Onur (23) hayatını Rabia Onur (23) ile düzenlenen düğün töreniyle birleştirdi. Gelin arabası olarak süslenen biçerdöverin ön camına da 'Ömrümün Hasadı' yazısı asıldı.

  Damat ve yakınlarının yardımıyla gelinin güçbela bindiği biçerdövere, damadın 3 arkadaşının da biçerdöverle katılınca ortaya renkli görüntüler çıktı. Konvoy, önde 4 biçerdöver, arkada otomobiller şehir turu attı.Bu ilginç görüntüler öncesi halay çeken çift, gönüllerince eğlendi.

  Damat Cihan Onur, çocukluktan beri kurduğu hayalini gerçekleştirdiğini ifade ederek, bunun herkese sürpriz olduğunu söyledi.

  “Tarım işiyle uğraşıyorum, yıllardır düğünümde yapmak istedim ve büyükte bir emek sarf ettik. Her şey de güzel oldu. Daha önce kamyonla, tırla, şoförlü araçlar gelin arabası yapılmış. Daha önce biçerdöverle gelin arabası yapılmadığı için biçerdöveri tercih ettik. Gelin almaya katılanlardan kimsenin haberi yoktu, sürpriz oldu”

  Gelin Rabia Onur ise değişik bir duygu yaşadıklarını ifade ederek, başta karşı çıksa da damadın hayali olduğu için kabul ettiğini ifade etti.

  “Arkadaşları katkı sağladı, herkes yardımcı oldu. İlk başta olumsuz düşünsem de eşimin çocukluk hayalini geri çevirmedim. Gelinlikle araca binmenin zorlukları oldu. Üstesinden geldik”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.